معرفی و آنالیز سایت

سایت منتا|آزمون آنلاین|منتا-آموزش و ارزیابی هوشمند

سایت منتا|آزمون آنلاین|منتا-آموزش و ارزیابی هوشمند

منتا، بعنوان یک وب سایت آموزشی به همه متخصصین آموزشی کشور کمک میکند که بتوانند بدون هیچ واسطه ای آموزش با کیفیت خود را در اختیار دانش آموزان در تمام نقاط کشور قرار دهند. با طراحی سایت منتا علاوه بر اینکه افراد میتوانند از دانش خود در مسیر خدمت رسانی به جامعه استفاده کنند، میتوانند از این طریق به کسب درآمد پرداخته و اعتبار به دست آورند. منتا خدمات ویژه ای را به مدارس، دانش آموزان و دبیران و مشاوران ارائه میدهد.

خدماتی که با طراحی سایت منتا ویژه مدارس ارائه میشود:

 • مدارس انواع آزمون های آنلاین و چاپی را میتوانن تهیه کنند.
 • آزمون های بین مدرسه ای را میتوانند برگزار کنند.
 • گزارشگیری در سطح جامعه آماری کشوری
 • امکان معرفی و ساخت پروفایل شخصی

خدمات که با طراحی سایت منتا ویژه دانش آموزان ارائه میشود:

 • دانش آموزان با حل یکسری تمرینات میتوانند خود را آزمایش کنند.
 • میتوانند در انواع آزمون های فردی و گروهی شرکت کنند.
 • رتبه بندی و تحلیل وضعیت در سطح کشور
 • امکان معرفی و ساخت پروفایل شخصی

خدمات زیر مخصوص دبیران و مشاوران است که با طراحی سایت منتا عرضه میشود:

 • دبیران میتوانند انواع آزمون های آنلاین و چاپی را بسازند.
 • میتوانند آزمون های آنلاین عمومی را برگزار کنند.
 • به وسیله تالیف، برگزاری و توصیه آزمون میتوانند درآمدزایی کنند.
 • امکان معرفی و ساخت پروفایل شخصی

بانک سوال در منتا

محتوای آموزشی در منتا از اولین و پایه ترین خدمات سامانه منتا به حساب می آید. محتوای آموزشی در منتا شامل بانک سوال، درسنامه، ویدئوهای آموزشی و دیگر موارد آموزشی میباشد و برای پایه‌های چهارم تا دوازدهم (در سه رشته‌ی ریاضی، تجربی و انسانی) ویژه‌ی نظام جدید و اول دبیرستان تا پیش‌دانشگاهی ویژه‌ی نظام قدیم تهیه میشود. متخصصانی هستند که میتوانند با ثبت نام در سامانه منتا محتوای آموزشی خود را به اشتراک بگذارند. این افراد به وسیله محتوای تالیفی که توسط دپارتمان علمی منتا تایید می شود، سوالات خود را به صورت رایگان در بانک سوالات منتا همراه با نام و عکس خود ببینند. هربار که از سوالات آنان توسط کاربران سایت استفاده میشود، کسب درآمد میکنند. تمام محتوایی که در سامانه منتا قرار میگیرد بسیار دقیق چیده میشوند و تاثیر مثبتی روی سئو سایت خواهد گذاشت.

بانک سوال منتا دارای چندصدهزار سوال تستی و تشریحی در تمامی دروس کتب درسی میباشد که منابع تمامی این سوالات در سایت به صورت جداگانه در هر مقطع ذکر شده است.

ویژگی های بانک سوال منتا

 • از کیفیت بالایی برخوردارند

تمامی سوالات در منتا قبل از ورود به سایت در چندین مرحله توسط هیئت مؤلفین، ناظرین علمی و ویراستاران بازبینی و بررسی میشوند و بعد از اینکه از درستی و کیفیت مطمئن شدند، سوالات وارد سایت میشوند. سامانه منتا تلاشش بر این است که دو سوال تکراری یا شبیه به هم در بانک سوالات وارد نشود و تک ‌تک سوالات ارزش علمی خاص خود را داشته باشند.

 • به روز هستند

با توجه به تغییراتی که در نظام آموزشی (جدید و قدیم) ایجاد شده است و همچنین تغییراتی که هر سال در کتب درسی ایجاد میشود، دپارتمان علمی منتا تمام سوالات را بر طبق آخرین تغییرات ایجاد شده اصلاح کرده و بروزرسانی میکند. این بدان معناست که سوالاتی که از کتب درسی حذف شده اند به سرعت در بانک سوالات منتا نیز حذف میشوند، در صورتیکه برخی سوالات را بتوان با آخرین تغییرات کتب درسی منطبق کرد این سوالات ویرایش و بهینه سازی میشوند. جالب است بدانید هر هفته 3000 سوال به بانک سوالات منتا اضافه می‌شود.

 • از لحاظ نوع و تیپ بندی سوال، متنوع اند

تمامی سوالات در سایت منتا توسط دپارتمان علمی منتا، از لحاظ نوع و کارکرد دسته بندی میشوند. به عنوان مثال یک درس را اگر در نظر بگیریم ممکن است دارای سوالات ترکیبی، شمارشی، مفهومی، محاسباتی و سایر انواع سوال باشد. این مدل دسته بندی ها مخصوصا برای دبیران هنگام انتخاب سوالات آزمون، همچننی برای دانش آموزان هنگام رفع اشکال در انواع مختلف سوالات میتواند بسیار کاربردی باشد.

 • سطح بندی شده اند

سوالات موجود در بانک سوالات منتا در 4 دسته آموزشی آسان، متوسط، سخت و خیلی سخت دسته بندی شده اند. این تعیین سطح سوالات توسط دپارتمان علمی منتا بر طبق تشخیص و تجربه علمی آن ها انجام شده است.

 • دارای پاسخ های کاملا تشریحی

تلاش سامانه منتا بر این است که با قرار دادن پاسخ های جامع و کامل تشریحی برای سوالات تستی و سولات تشریحی در بانک سوالات، به دانش آموزان در حل مسئله و یادگیری نکات آموزشی کمک کند و نیازی نباشد که به کتب درسی خود مراجعه کنند. همچنین اگر پاسخ سوالی واضح نبود، دانش آموز میتواند درخواست خود را مبنی بر انضمامِ ویدئوی کمک‌آموزشی به اطلاع منتا برساند. منتا نیز در اولین فرصت ویدئو شرح توضیح سوال توسط مؤلف یا ناظر علمی را ارسال میکند.

 • شناسنامه دارند

خیلی جالب است که در منتا، تمامی سوالات شناسه خاص خود را دارند که از طریق آن ردیابی و بازیابی میشوند. در زیر هر سوال نیز اطلاعات کاملی از آن داده شده است مثل سال تالیف، تعداد استفاده از سوال، نوع و ضریب تمییز سوال، آخرین آزمون های ساخته شده با آن سوال، برچسب های کاربران بر روی آن و غیره.

 • انتقادپذیر بودن آن ها

شعار همیشگی منتا این است “عیب‌جویی در منتا یک حسن است”. به همین دلیل منتا از هرگونه انتقاد دربار سوالات خوشحال شده و به آن ها رسیدگی میکند. تمامی افراد میتوانند در صورت دیدن مشکلی در سوالات آن را با ذکر دلیل به اطلاع منتا برسانند تا در طی 72 ساعت، پیگیری و اصلاح شود.

 • دارای قابلیت های مختلف

علاوه بر تمام مواردی که ذکر شد، شما میتوانید کارهای بسیاری با سوالات انجام دهید. از جمله میتوانید روی هر سوال یادداشتی بگذارید، سوالات را برای خود دسته بندی کنید یا بر چسب بزنید، میتوانید آن ها را در صفحه پروفایل خود به اشتراک بگذارید و ازهمه مهم تر میتواندی با آن ها آزمون بسازید.

آزمون های هماهنگ کشوری در منتا

این آزمون ها در منتا هر سه هفته یک ‌بار از پایه‌ی ششم تا دوازدهم و در سه رشته‌ی ریاضی، تجربی و انسانی به شکل هماهنگ و به ‌صورت آنلاین در سراسر کشور برگزار می‌شود. در هفته بعد از هر مرحله آزمون هماهنگ، یک آزمون هوشمند بر طبق عملکرد هر دانش آموز در آزمون هفته گذشته ویژه هر دانش آموز به صورت شخصی سازی شده برگزار میشود. بنابراین هر دانش آموز ماهی دوبار، یکبار به صورت هماهنگ با سایر دانش آموزان کشور و یکبار به صورت اختصاصی بر اساس نقاط قوت و ضعف خود سنجیده میشود.

منتا علاوه بر بانک سوالات و آزمون های هماهنگ کشوری امکانات دیگری را در اختیار کاربران خود میگذارد از جمله:

 • پلتفرم کلاس آنلاین
 • تکالیف و تمرین های شخصی سازی شده بر اساس نتیجه هر آزمون
 • حذف امکان تقلب به شیوه هوشمند
 • گزارش گیری در جامعه آماری گسترده
 • منطبق با برنامه کلاسی منتآکادمی
 • دادن آمادگی کنکور به دانش آموزان

ثبت نام در منتا

برای ثبت نام کردن منتا همانطور که در تصویر زیر میبینید باید روی ورود /ثبت نام کلیک کنید.

سایت منتا

صفحه ای که برایتان نمایش داده میشود برای افرادی است که قبلا در سایت منتا ثبت نام کرده اند و با وارد کردن موارد خواسته شده وارد حساب کاربری خود میشوند.

سایت منتا

اما اگر تازه میخواهید وارد سایت شوید روی “ثبت نام در منتا” کلیک کنید.

با کلیک روی “ثبت نام در منتا” با صفحه زیر روبرو خواهید شد. همانطور که مشاهده میکنید بعد از وارد کردن شماره موبایل و نام و نام خانوادگی، باید بگویید که به چه عنوان وارد وب سایت میشوید که بر همان اساس برای شما حساب کاربری ثبت شود. بعد از تکمیل کردن تمام موارد، روی “ثبت نام در منتا ” کلیک میکنید. (در اینجا به عنوان دبیر وارد سایت شدیم)

سایت منتا

سپس برای شما کدی ارسال میشود و بعد از وارد کردن کد این صفحه را میبینید. این صفحه از شما یک رمز عبور میخواهد.

سایت منتا

در ادامه با تکمیل ثبت نام روبرو میشویم.

سایت منتا

سایت منتا

بعد از تکمیل شدن ثبت نام وارد حساب کاربری مربوطه خواهیم شد.

سایت منتا

سایت منتا

بعد از طراحی وب سایت منتا، اپلیکیشن آن نیز راه اندازی شده است که کار را برای کاربران خود راحتتر ساخته است و تمام خدمات خود را در قالب اپلیکیشن نیز ارائه میدهد. از آن جایی که این روزها همه افراد از اپ های مختلف برای انجام کارهای خود استفاده میکنند، منتا نیز با سخت اپلیکیشن خود توانسته کاربران بیشتری را جذب خود کند.

شما با طراحی هر سایتی مانند طراحی سایت‌های آموزشی، طراحی سایت فروشگاهی و … میتوانید اپلیکیشن آن را نیز راه اندازی کنید که به کار خود توسعه ببخشید. هر شرکت طراحی سایت میتواند طراحی سایت ارزان را به شما ارائه دهد البته این به بودجه شما بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا