معرفی و آنالیز سایت

سایت همگام|ورود به سایت همگام مدارس

سایت همگام|ورود به سایت همگام مدارس

به این مطلب امتیاز دهید

همگام یکی از کامل ترین پورتال های ملی مدارس کشور میباشد. هدف از طراحی سایت همگام بالا بردن سطح دسترسی به تجهیزات و فناوری های نوین و جدید آموزشی و تربیتی میباشد. وب سایت همگام یکی از وب سایت هایی ارشمندی است که اخبار مدارس را اطلاع رسانی میکند. طراحی وب سایت همگام سبب شده است که خدمات ارزنده‌ای را به معلمان، دانش‌آموزان و حتی والدین ارائه شود و با سختی کمتری شرایط آنلاین آموزش را طی کنند. قابل ذکر است که محتوا و بهینه سازی سایت عوامل مهمی است که در سئو سایت بسیار موثر است و سبب شده سایت همگام در صفحه اول گوگل نمایش داده شود.

برای ورود به سایت همگام

بعد از مشاهده ویدئو آموزش کار با سایت همگام

به پائین صفحه مراجعه فرمائید

هدف از طراحی سایت همگام:

 • زمینه ای برای به وجود آوردن تحولی در برنامه های آموزشی و پرورشی، فراهم میکند.
 • تحقق بخشیدن عدالت آموزشی
 • آسان تر کردن فرایندهای آموزشی و اداری موجود
 • ارائه دادن برنامه های آموزشی و دروس دیگر دوره های تحصیلی به شکل الکترونیکی

روزانه یا هفتگی اطلاعیه هایی از طرف وزارت آموزش و پرورش درباره کل مدارس داده میشود، مخصوصا در این دورانی که تمام مدارس آنلاین شده اند این اطلاعیه ها بیشتر فرستاده میشوند. مهمترین کاربرد همگام این است که از این اطلاعیه ها آگاه شده و آن ها را اعلام میکند. تمام افراد چه ایرانی و چه آن هایی که اتباع کشورهای دیگر هستند میتوانند از این اطلاع رسانی ها آگاه شوند. علاوه بر این اطلاع رسانی ها و اخبارهای آموزش و پرورش، موارد دیگری از جمله اعلام نتایج آزمون ها، کارنامه تحصیلی، تکلیف و برنامه آموزشی، پرورشی و تحقیقاتی را دارا میباشد.

سایت همگام

از دیگر امکانات سایت همگام شامل:

 • مشاهده برنامه کلاسی
 • شرکت در آزمون های آنلاین
 • شرکت در آزمون های مختلف علمی از جمله آزمون تیزهوشان، نمونه دولتی و المپیادهای علمی دانش آموزی
 • شرکت کردن در جشنواره ها و مسابقات
 • شرکت در آزمون های مشاوره ای
 • کامل کردن فرم های مربوط به برگه هدایت تحصیلی
 • دریافت کردن نمرات کلاسی
 • اطلاع از موارد انضباطی و تشویقی
 • اطلاع از تکالیف درسی

همانطور که مشاهده کردید بیشتر این امکانات مربوط به استفاده دانش آموزان و والدین میباشد.

استفاده از سایت همگام چه مزیتی دارد؟

یکی از دلایل بسیار مهمی که باعث میشود دانش آموزان در مقطع تحصیلی خود پیشرفت کنند، پیگیری و نظارت والدین آن ها میباشد. تا قبل از ویروس کرونا، بسیاری از والدین درگیر مشغله های کاری بسیاری بودند و نمیتوانستند به صورت حضوری در مدرسه حضور پیدا کنند و از طریق همگام میتوانستند در هر زمان و مکانی که بخواهند اطلاعات تحصیلی دانش آموز خود را بررسی کنند. در حال حاضر نیز که مدرسه ها به صورت آنلاین برگزار میشود، همگام بیش از پیش سودمند واقع شده است و بسیار میتواند در شرایط حاضر کمک رسانی کند.

طراحی سایت همگام در جهت کمک به بروز رسانی نحوه کادر مدارس و هوشمند کردن آن ها انجام شده است. همگام دارای دو بخش میباشد. این دو بخش شامل عمومی و خصوصی میباشد.

 • بخش خصوصی

این بخش مانند سایر سایت ها دارای یک لینک (hamgam.medu.ir) میباشد که زمانی که آن را وارد نوار جستجو کنید میتوانید به آن دسترسی پیدا کنید. در این بخش اطلاعات سودمندی درباره تمام مدارس کشور، به کاربران ارائه میشود. در این بخش از همگام نیازی به ثبت نام و نام کاربری نیست.

 • بخش عمومی

درواقع این بخش همان رسالت اصلی همگام میباشد که پورتال همگام نیز گفته میشود و کاربران مختلف با توجه به مسئولیت های خاص خود، کارهای اداری خود را در آن انجام میدهند. در این بخش همگام، کاربران باید دارای نام کاربری و رمز عبور مخصوص به خود باشند که به وسیله آن ها وارد سایت شوند. نام کاربری هر کاربر توسط مدیر مدرسه یا کارشناس فناوری آموزش و پرورش منطقه، تعریف خواهد شد.

سایت همگام

بخش های مختلف پورتال اینترنتی همگام

سایت همگام

 1. داشبورد اصلی

تمام گزینه هایی که در پورتال اینترنتی همگام است و دارای دسته بندی های جداگانه در زمینه های مربوطه میباشد. این بخش به کاربر این امکان را میدهد که به دیگر بخش های همگام به راحتی دسترسی پیدا کند.

 1. پنل مدیریتی

کاربران سامانه دانش آموزی همگام به وسیله پنل مدیریتی میتوانند تمام دسترسی ها و تنظیمات مد نظر خود را که به صورت دسته بندی مشخص شده اند را تغییر داده و مدیریت کنند. از جمله گزینه هایی که در این قسمت وجود دارد شامل موارد نمایش سایت، قفل، لینک های مفید، راهنمای غیردولتی و خروج میباشد.

 • نمایش سایت:

به وسیله این بخش از پنل مدیریتی همگام، دانش آموزان میتوانند به راحتی از تمام اطلاعات و اخبارهای مدرسه خود اطلاع پیدا کنند.

 • قفل:

قفل همگام باعث میشود که کاربر بتواند یکسری دسترسی های مربوط به پرتال اینترنتی همگام را برای دیگران محدود کنند. زمانی که این گزینه فعال میشود، پورتال دانش آموزی قفل شده و باید برای ورود به آن، رمز همگام دوباره وارد شود.

 • لینک های مفید:

بخش لینک های مفید سایت همگام مدارس بخشی است که دارای لینک های مفید و کاربردی مرتبط با آموزش و تحصیل دانش آموز میباشد و دانش آموز میتواند در صورت نیاز این لینک ها را ذخیره کرده و از آن ها استفاده کند.

 • راهنمای غیر دولتی

در این بخش از سامانه همگام، تمام اطلاعیه های مهم آموزشی و مربوط به تحصیل دانش آموزان، به شکل نسخه های الکترونیکی قابل مشاهده و دریافت میباشد.

 1. اطلاعات فردی و تغییر رمز عبور

زمانی که کاربر در همگام ثبت نام میکند اطلاعات او در این قسمت ذخیره میشود و ثبت میشود. کاربر میتواند در صورت دلخواه به این بخش رفته و اطلاعات ذخیره شده را تغییر دهد. 

 1. مشاهده برنامه کلاسی دانش آموز

از طریق برنامه کلاسی سایت همگام، دانش آموزان و حتی اولیای آن ها میتوانند برنامه کلاسی درسی که توسط مدیر و معاون مدرسه مشخص شده و به صورت هفتگی در این بخش قرار میگیرد را مشاهده کرده و طبق آن، برنامه های درسی خود را مدیریت و زمانبندی کنند.

 1. شرکت در آزمون آنلاین

دانش آموزانی که میخواهند در آزمون های انلاین مشخص شده توسط مدرسه خود، شرکت کنند میتوانند به این بخش از سامانه همگام وارد شده و در امتحان آنلاین شرکت کنند و نتیجه آن را نیز مشاهده کنند.

 1. شرکت در آزمون المپیادهای علمی

آزمون ها و المپیادهای علمی دانش آموزی، رقابت های علمی هستند که دانش آموزان برای سنجیدن استعدادهای خود در زمینه های علمی در آن ها شرکت میکنند. دانش آموزانی که میخواهند در این آزمون ها ثبت نام کنند باید از طریق این قسمت از همگام در این آزمون ها در رشته دلخواه خود ثبت نام کرده و در آزمون مربوطه شرکت کنند.

 1. شرکت در آزمون استعداد درخشان

آزمون استعداد درخشان از دیگر آزمون های مربوط به استعدادیابی میباشد و برای دانش آموزانی است که تمایل دارند در مدارس تیزهوشان ثبت نام کنند.

 1. هدایت تحصیلی

این بخش برای دانش آموزانی میباشد که زمان انتخاب رشته آن ها فرا رسیده است. در این بخش از سامانه همگام، یکسری آزمون ها و فرم هایی وجود دارد که دانش آموز با پر کردن آن ها میتواند از توانمندی ها و علایق خود اطلاع پیدا کند و در نتیجه بتواند به راحتی اولویت بندی انتخاب رشته دبیرستانی خود را انجام دهد.

 1. جشنواره ها و مسابقات

وزارت آموزش و پروش به صورت سالانه یکسری مسابقات و جشنواره های متعددی را برای تمام مقاطع تحصیلی برگزار میکند. دانش آموزانی که مشتاق هستند در این مسابقات شرکت کنند باید به بخش جشنواره ها و مسابقات رفته و در رشته مورد نظر ثبت نام کنند.

 1. شرکت در آزمون مشاوره ای

این آزمون ها نوعی آزمون خود ارزیابی سلامت روانی-رفتاری و آزمون رغبت تحصیلی میباشد. دانش آموزانی که در شرف انتخاب رشته هستند میتوانند در این آزمون شرکت کنند و مهارت های خود را بسنجند. این بخش بسیار در قسمت هدایت تحصیلی همگام نیز تاثیرگذار است.

 1. مدیریت کاربران

والدین دانش آموزانی که میخواهند از وضعیت تحصیلی دانش آموز خود مطلع شوند میتوانند با ثبت نام در بخش مدیریت کاربران همگام، از تمامی اطلاعات و اخبارهای مدنظر خود باخبر شوند و آن ها را مشاهده کنند.

 1. کارنامه

این بخش از اسمش مشخص است که مربوط به کارنامه تحصیلی دانش آموز میباشد. کارنامه تحصیلی به صورت نسخه الکترونیکی در بخش کارنامه سامانه همگام قرار گرفته و والدین و دانش آموزان میتوانند آن را مشاهده کنند.

 1. انضباطی و تشویقی

در قسمت انضباطی و تشویقی سامانه همگام مدارس، تمامی پیشرفت ها و ضعف ها و حتی تخلفات دانش اموز ذکر شده است و والدین با مراجعه به این بخش میتواند از وضعیت دانش آموز خود اطلاع پیدا کند.

 1. تکالیف

در این بخش از سامانه همگام، تمامی تکالیف و برنامه درسی که توسط معلم مربوطه تعیین شده است، قابل مشاهده و دریافت میباشد. دانش آموزان جهت برنامه ریزی برای تکالیف درسی خود، میتوانند به این بخش از سامانه بروند. والدین نیز میتوانند این بخش را ببینند.

 1. ثبت نام اوقات فراغت

بعضی از مدارس فعالیت هایی آموزشی در زمینه های مختلف را در ایام تعطیلی مدرسه، برای دانش آموزان در نظر میگیرند. دانش آموزانی که مایل هستند در این فعالیت ها شرکت کنند باید در این بخش از سامانه در زمینه مورد علاقه خود ثبت نام کنند.

 1. فعالیت های پژوهشی

این بخش از سامانه همگام برای ثبت ابتکارات، مقالات، اختراعات و دیگر دستاوردهای دانش آموزان ایجاد شده است. کارشناسان مجرب این بخش را مورد بررسی قرار میدهند. این بخش کمک زیادی به روند نخبه پروری در کشور کرده است.

در این مقاله درباره سایت همگام مطالبی ارائه شد. با توجه به مواردی که اشاره شد میتوان همگام را یکی از وب سایت های خدمت رسانی به شمار آورد به ویژه در این روزهای سختی که تمام دانش آموزان، والدین و معلم ها در حال سپری هستند. طراحی سایت همگام سبب شده که آن ها را در این مسیر یاری دهد که بتوانند راحت تر این مسیر را طی کنند.

اگر در پی طراحی سایت و کسب درآمد هستید خوب است که علاوه بر هدف کشب درآمد آنلاین، خدمتی هم به جامعه عرضه دارید. طراحی سایت فروشگاهی، خدماتی، آموزشی و … هرکدام میتوانند به نحوی خدمات مفیدی ارائه دهند و این موضوع بستگی به هدف شما دارد. اگر نگران بودجه خود هستید میتوانید طراحی سایت ارزان را انتخاب کرده و کسب و کار آنلاین خود را شروع کنید.

>>>>ورود به سایت همگام – کلیک کنید<<<<

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا